HomeContact detailsPL
  HomeRoom AcousticsServices adapted to the needs
Introduction
Partners
Download
 

Usługi dostosowane do potrzeb

W ramach ogólnych usług oferowanych klientom wchodzą:

 1. wizja lokalna,
 2. analiza wykonalności,
 3. przygotowanie oferty,
 4. wykonanie projektu oraz instalacja,
 5. konfiguracja i konserwacja instalacji.

W zależności od potrzeb klienta, proponujemy różne rodzaje usług
i analiz:

 1. Audyt akustyczny
  Analiza przed zakupem, wynajmem lub budową - tak, aby zapewnić realny komfort akustyczny przyszłemu użytkownikowi.

 2. Pomiary akustyczne
  Gdy istnieje konieczność poprawy istniejącego stanu.

 3. Trójwymiarowe symulacje akustyczne
  Przed budową lub remontem.

1. Audyt akustyczny
Analiza przed zakupem, wynajmem lub budową - tak, aby zapewnić realny komfort akustyczny przyszłemu użytkownikowi.

Inwestorzy powierzą architektom, najczęściej z bardzo dużą reputacją, zadanie zaprojektowania prestiżowych budynków: o wyjątkowym charakterze, innowacyjnym wyglądzie, zaawansowanych technologiach, dostosowanych jednakże do wymogów i zapotrzebowania rynku nieruchomości.

Przyszły nabywca lub dzierżawca ogląda niezagospodarowane biura i będąc pod wrażeniem estetyki budynku, podpisuje umowę dzierżawy bądź kupna. Akustyka ich przyszłych biur wydaje się być w porządku ze względu na: zastosowanie cichych technologii, wysokiej izolacyjności akustycznej fasady, ciche środowisko... .

Architekt wnętrz lub osoba reprezentująca producenta mebli biurowych, przedstawiają rozplanowanie otwartych przestrzeni biurowych i pojedynczych biur, według przyjętych kryteriów. Nie są oni w stanie wziąć pod uwagę wszystkich aspektów, a w szczególności tych akustycznych związanych z prywatnością rozmów czy koncentracją.

Jest to możliwe tylko w przypadku wykonania odpowiedniej analizy, wykorzystując do tego odpowiedni sprzęt. Ponadto nasi partnerzy dysponują wieloletnim doświadczeniem z zakresu zagospodarowania przestrzeni biurowych. Gwarantuje to uniknięcia często popełnianych błędów, a co najważniejsze daje pewność uzyskania najlepszych rozwiązań.

Przed ostateczną decyzją i podpisaniem umowy na kilka lat, warto sprawdzić jakie rozwiązania będą najlepiej odpowiadać oczekiwaniom kilkudziesięciu czy kilkuset pracowników (współpracowników), którzy razem będą pracować na sukces firmy.


2. Pomiary akustyczne
Gdy istnieje konieczność poprawy istniejącego stanu.

Pomiary "na miejscu" dotyczą zarówno starych budynków, gdzie istnieje problem z hałasem, jak również nowych budynków, w celu ich oceny.

Biura "zamknięte"
Pomiar parametrów akustycznych w celu ich weryfikacji pod względem zgodności z obowiązującymi normami. Dysponujemy autorskimi metodami analizy izolacyjności akustycznej.

Otwarte przestrzenie biurowe
Pomiary standardowe warunków pogłosowych, jak i tła akustycznego. Precyzyjnie określamy wpływ poszczególnych materiałów na ogólny komfort akustyczny.


3. Trójwymiarowe symulacje akustyczne.
Przed budową lub remontem.

Często akustyka uważana jest za zupełnie niedostępną dziedzinę nauki, która jest zrozumiała tylko dla wybranej grupy ekspertów. Wymaga skomplikowanych, drogich narzędzi i poruszania się wśród zawiłych formuł matematycznych.

Negatywny obraz akustyki wzmacniany jest dodatkowo faktem, że problemy akustyczne w biurach, domach, warunkach przemysłowych, salach koncertowych itp., wymagają właściwych rozwiązań, które - niestety - nie mogą być używane zamiennie, w tych obszarach.

Co więcej, specyficzne wymiary biur, mebli (geometryczna złożoność) stwarzają dodatkowe trudności w analizach zjawisk akustycznych, gdy stosujemy jedynie uproszczone reguły, co często ma miejsce.

Jesteśmy świadomi tego, jak trudno jest zrozumieć klientom obszar zagadnień akustycznych. Dlatego korzystamy z zaawansowanych programów komputerowych do trójwymiarowego modelowania i wizualizacji. Mają on zastosowanie zarówno dla budynków będących na etapie planowania, jak również istniejących biur wymagających modernizacji, reorganizacji.

Programy te pozwalają uzyskiwać niezwykle precyzyjne rezultaty, dlatego są najbardziej pomocnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.

Dzięki tym narzędziom osoby z różnych działów firmy mogą zaangażować się w projekt (zarząd, kierownicy projektu, dział finansowy, architekci, właściciele budynku). Mogą zobaczyć i porównać wpływ proponowanych rozwiązań architektonicznych, organizacyjnych i komunikacyjnych.

Modelowanie akustyczne przedstawione jest w postaci kolorowej mapy poziomu dźwięku. Jest równie zrozumiałe jak mapa temperaturowa w prognozie pogody.Wychodząc na przeciw szczególnym potrzebom użytkowników programy do modelowania przedstawiają również mapy natężenia zakłóceń/hałasu oraz mapy prywatności rozmów.

Stwarzając tak zrozumiały i łatwy dostęp dla wszystkich, do zagadnień związanych z problemami akustycznymi, modelowanie pozwala klientom pogodzić wyznaczone cele akustyczne z estetycznymi wymaganiami i finansowymi ograniczeniami.

Cała geometria przestrzeni zawarta w projekcie jest w formie trójwymiarowej. Zawiera nie tylko wymiary budynku, ale również umeblowanie oraz inne wyposażenie.


Poniższe, przykładowe mapy natężenia przedstawiają ograniczenie rozprzestrzeniania się dźwięków z określonego źródła, przed i po zastosowaniu maskowania dźwięków.


Mapa natężenia: niebieski = zakłócenia; zielony = brak zakłóceń
Pomieszczenie z zastosowaniem materiałów akustycznych, bez maskowania dźwiękówMapa natężenia: niebieski = zakłócenia; zielony = brak zakłóceń
Pomieszczenie z zastosowaniem materiałów akustycznych, przy użyciu LogiSon™

ACOUSTIC SOLUTION © 2005 Copyrights reserved.
eProjekt.pl - Projektowanie stron internetowych